Bezbolestné ošetření

OŠETŘENÍ BEZ STRACHU A BEZ BOLESTI – PŘI POUŽITÍ INHALAČNÍHO PLYNU NEBO OŠETŘENÍ V ANALGOSEDACI, PŘÍPADNĚ V NARKÓZE

Bezbolestné ošetření

Proč používáme inhalační plyn?
Inhalační plyny ( 50% oxidu dusného a 50% kyslíku), jsou bezpečné a účinné inhalační analgetika pro všechny situace, kdy je potřebný rychlý nástup a ústup účinků. Zbavují bolesti, ale nejen to. Tyto inhalační plyny také mají anxiolytický účinek, tedy zbavují úzkosti a strachu z ošetření. Jsou ideálním pro dětské pacienty a pro pacienty, kteří trpí strachem z lékaře nebo z ošetření v ústech a vpichu lokální anestezie. Aplikace je velmi snadná a bezproblémová, viz.dále.

Kdy začne působit?
Nástup účinků je velmi rychlý. Stačí pouze 2-3 minuty inhalace plynu pomocí nosní masky, nebo nádechového ventilu.

Je použití bezpečné?
Účinky po skončení inhalace rychle odezní a pacient může odejít již po 15 minutách, po 30 minutách může řídit automobil. Pacienti mohou někdy během inhalace vnímat lehkou závrať, euforii nebo mírnou nevolnost, to však po ukončení inhalace rychle odezní.

Analgosedace a celková anesteze
Nejen pro nespolupracující dětské pacienty, ale také „bojácnější“ dospělé pacienty nabízíme také možnost veškerého ošetření (sanačního – od výplní po ošetření kořenových kanálků,stomatochirurgického i implantačního) v analgosedaci nebo celkové anestezii pod dohledem zkušeného anesteziologického týmu. Spolupracující anesteziologem je MUDr. Roman Baláž.

Naše klinika je vybavena rozsáhlým operačním sálkem a dospávacím pokojem, kde pacient po ošetření dospává za přítomnosti svého doprovodu a je dále monitorován a kontrolován kvalifikovanou sestrou a anesteziologem do úplného probuzení. Analgosedace je medikamenty navozený stav, jehož cílem je útlum bolesti a zklidnění pacienta. Pacient není plně uspán, sám dýchá a ošetření si posléze nepamatuje.

Celková anestezie je stav, kdy je pacient uveden do umělého spánku. Zákrok vůbec nevnímá a je při něm intubován. Po zákrocích v analgosedaci či celkové anestezii je nutné, aby pacient odcházel domů s doprovodem, v případě dětí je ideální přítomnost obou rodičů.