DENTÁLNÍ HYGIENA

Svěřte Vaše zdraví do rukou jen těm nejlepším profesionálům.

Dentální hygiena

DENTÁLNÍ HYGIENISTKY
Dentální hygienistka je absolventka vyšší odborné školy se zaměřením na zubní lékařství, s titulem DiS. (diplomovaný specialista) nebo Bc. (bakalář). Dentální hygienistka ve společnosti Stomat spol. s r. o., tvoří s lékařem a dalším personálem v zubní ordinaci tým starající se o komplexně o pacienta. Dentální hygienistka má v této péči nezastupitelnou roli v rámci prevence, v léčbě a estetice. Odstraňuje zubní kámen, plak a pigmenty a svou péčí Vás zbaví projevů zánětu dásní a naučí Vás, jak o zuby pečovat doma.

Je omyl si myslet, že ošetření hygienistkou je zbytečný luxus. Tak, jako si pravidelně dáte do servisu auto, tak také zuby potřebují jednou za čas profesionálně vyčistit. Pokud časem zvládnete správnou techniku čištění a ústní hygieny sami, pak intervaly mohou být delší, protože nánosy zubního kamene jsou menší. Tyto intervaly vždy určí dentální hygienistka nebo zubní lékař.

Chcete-li mít zuby dlouhodobě zdravé a krásné, je nutné brát dentální hygienu vážně. Bez dentální hygieny neexistuje efektivní léčba ani prevence.

DENTÁLNÍ HYGIENISTKA A PREVENCE
Dentální hygienistka při vyšetření pacienta radí, jak konkrétně předejít celé řadě onemocnění v dutině ústní. Teoretické rady doplňuje výkony v dutině ústní tak, aby bylo co nejvíce znemožněno vzniku a rozvoji onemocnění, jako je zubní kaz, parodontopatie, prekancerózy apod. Praktické výkony jsou například instruktáž hygieny pomocí správných pomůcek v dutině ústní, odstraňování zubního kamene apod.

DENTÁLNÍ HYGIENISTKA A LÉČBA
V naší společnosti se dentální hygienistka podílí na léčbě všech (i velmi závažných) parodontopatií („parodontóz“). Pomocí nejmodernějších přístrojů a své erudice dokáže minimalizovat rozsah chirurgických zákroků, které jsou při parodontopatiích často nevyhnutelné. Po ukončení léčby, dlouhodobě sleduje pacienta, aby zabránila opětovnému vzplanutí choroby.

DENTÁLNÍ HYGIENISTKA A ESTETIKA
Naše dentální hygienistky se starají i o to, aby funkční zuby byly krásné. Provádí čištění zubů od pigmentů (i přístrojem zn. Air-Flow). Pomocí spolehlivých a bezpečných preparátů od značky Opalescence a Pure Whitenning provádí bělení zubů. V neposlední řadě je i rádcem, jak mít příjemný a hezký úsměv.

K dentální hygienistce na našem pracovišti se můžete objednat pomocí doporučení od Vašeho zubní lékaře a nebo přímo osobně:

DENTÁLNÍ HYGIENISTKY OSTRAVA:
Klára Dittrich, DiS, Adéla Kvitová, DiS, Maria Dostálová, DiS

DENTÁLNÍ HYGIENISTKY PŠTROSSOVA:
Lenka Koudelová, DiS., Monika Sojková, DiS., Barbora Střihavková, DiS., Bc. Katarína Struháriková