Implantologie

Máte neúplný chrup? Chybějící zub je nutné nahradit!

Implantologie

Máte neúplný chrup? Chybějící zub je nutné nahradit!
DNejčastějšími příčinami ztráty tubů je úraz, onemocnění dásní, zubní kaz nebo zánětlivé onemocnění zubu. Chybějící zub není jen estetickou záležitostí, ale v průběhu času může vést k vážnějším zdravotním problémům: jako je pohyb okolních zubů, jejich oslabení a naklánění, postupně vede nejen ke ztrátě dalších zubů, ale také k ústupu kosti. Klinika STOMAT ve spolupráci s MDDr. Danem Ulmannem – specialistou v oboru dentální implantologie: Vám nabízí profesionální řešení v podobě dentálního implantátu.

Co je zubní implantát?
Zubní implantát je ŘEŠENÍM chybějících zubů. Je to fixní, funkční náhrada zubu včetně kořenu, která na rozdíl od provizorních či snímatelných zubních náhrad umožňuje pacientovi ničím nekomplikovaný život. Zubní implantát nahradí poškozený kořen kořenem umělým a to u jednoho, či více chybějících zubů, aniž by bylo nutno obrousit ostatní zdravé zuby, jako se děje právě v případech protéz.


Jak si máme implantát představit?
Jednoduše řečeno si implantát můžeme představit jako „hmoždinku“ s dutinou a závitem následně je zub jako obrázek který na ní pověsíme. Váš nový zub se tedy bude skládat ze 3 částí:
- Implantát – ukrývá se v kosti
- Abutment (nadstavba – podpěra) – část zubu nad dásní
- Korunka


implantace není pro pacienta nijak náročnou záležitostí, ošetření nebolí! díky utlumení pomocí anestezie není zákrok spojený s žádnými nepříjemnými pocity. Samotný proces probíhá nejčastěji ve třech fázích. První je konzultace, kde společně probereme veškerá možná řešení a sestavíme léčebný plán na míru, následuje samotná implantace a zhruba po dvou měsících i nasazení korunky.

Životnost zubního implantátu
Implantát má v podstatě neomezenou životnost, MDDr. Daniel Ulman zavádí implantáty špičkových značkových systémů vyvinuté v Německu a Švýcarsku. Následně jsou nutné pouze kontroly u stomatologa a to 2 x za rok. Při dodržení dobré hygieny a pravidelných kontrol jsou implantáty velmi spolehlivé a úspěšnost této terapie se uvádí okolo 98%.

Nové zuby na splátky?
ano a za výhodných podmínek! Podrobné informace Vám rádi sdělíme na osobní schůzce. Pro objednání kontaktujte recepci, či Vašeho ošetřujícího lékaře.